تبلیغات

برج خلیفه | burj khalifa | دبی

برج خلیفه (burj khalifa) ، بزرگترین آسمان خراش دنیا ، در شهر دبی قرار دارد. ارتفاع این برج 160 طبقه ای به 828 متر می رسد که اگر دکل بالای برج را هم به ارتفاع آن اضافه کنیم ارتفاع آن به 1 کیلومتر می رسد.

از دیگر رکوردهای برج خلیفه که در ابتدا برج دبی نام داشت ، می‌توان به رکورد بلندترین ساختمان ایستاده جهان ، بلندترین ارتفاع قابل سکونت، بیشترین تعداد طبقات ، طولانی‌ترین آسانسور جهان ، دومین تراس بلند جهان اشاره نمود.

برج خلیفه از سه بخش پایینی، میانی و بالایی تشکیل شده‌است. هر کدام از این قسمت‌ها به گونه متفاوتی طراحی شده‌اند تا در برابر جریان باد و همچنین تغییرات فشار و دما رفتارهای متفاوت  داشته باشند  که برای اطمینان از این تغییرات 40 تست باد در شرایط مختلف از این برج گرفته شده است .

ساخت برج خلیفه در سال 2004 آغاز شد و تا سال 2010 به طول انجامید و به طور میانگین روزانه 1200 نفر کارگر برای ساخت سازه مشغول به کار بودند. پس برای دیدن این جاذبه گردشگری با تور دبی همراه شوید.

رفت و امد دراین برج از طریق  58 آسانسور و 8 پله برقی که سرعت حرکت آنها  به 10 متر بر ثانیه می رسد ، انجام می گردد.برای تمیزکردن شیشه‌های برج از 12 بالابر استفاده می شود . از ویژگی های منحصر به فرد دیگر این برج می توان  تراس یا عرشه برج خلیفه  که در ارتفاع 452 متری  قرار دارد  نام برد .

از ویژگی های منحصر به فرد اطراف برج می توان  فواره ای را نام برد که می تواند آب را تا ارتفاع 150 متری پرتاب کند.این فواره با داشتن 6600 لامپ در 50 رنگ مختلف منظره زیبایی ایجاد می کند .

اگر قصد سفر به تور دبی را دارید می توانید زمانی را برای بازدید از برج خلیفه دبی در نظر بگیرید.

+ نوشته شده توسط Turkey-tour در یکشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲ قبل از ظهر، ۱۱۰ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha