تبلیغات

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کدام است؟

( این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی خبری بوده و مهاجرت از طریق پناهندگی را تایید نخواهد کرد )

میزان مهاجرت به کشورهای اروپایی طی دو سال گذشته به شدت افزایش یافته است.
بخش عظیمی از این مهاجران را آوارگان سوری و عراقی تشکیل میدهند که به واسطه جنگهای داخلی این کشورها و ظهور داعش از خانه و کاشانه خود به سمت اروپا روانه میشوند.
سایت «العالم العربی» در مقاله ای بهترین کشورهای اروپایی را برای مهاجرت معرفی و با هم مقایسه کرده است.

با تاکید بر اینکه پناهندگی راه مناسبی برای مهاجرت نیست، این نکته را هم ضروری می دانیم که کمک های مالی دولتی به پناهجویان با توجه به هزینه های زندگی در این کشورها، رقم قابل توجهی نیست و با توجه به مشکلات عدیده ی پناهجویان، نباید آن را به عنوان انگیزه ای برای مهاجرت در نظر گرفت.

ترجمه ی مقاله ی سایت عرب زبان العالم العربی را اینجا بخوانید:

1-  سوئد

مدت زمان انجام تشریفات پناهندگی در سوئد بین 10 تا 16 ماه است. در صورت قبولی پناهجو در سوئد به او اقامت 5 ساله داده میشود و در سال چهارم اقامت در این کشور میتوان برای دریافت تابعیت اقدام کرد.
پیش از دریافت اقامت دولت سوئد مبالغی بین 120 تا 250 دلار بصورت ماهیانه برای هر پناهجو در نظر میگیرد و درصورت پذیرفته شدن، این حمایت های مالی تا ماهیانه 900 الی 1100 دلار افزایش می یابد که تا زمان یافتن شغل به وی پرداخت میشود. پناهنده 9 تا 16 ماه فرصت دارد شغلی بیابد.

سوئد
سوئد

2- آلمان

روند رسیدگی به درخواست پناهجویان در آلمان از یک تا 3 سال به طول می انجامد و در این مدت پناهجو ماهیانه 290 تا 300 یورو کمک هزینه مالی دریافت خواهد کرد.
در صورت پذیرفته شدن، این مبلغ به 370 تا 390 یورو افزایش خواهد یافت. اما پناهنده 5 ماه پس از دریافت اقامت مشمول قانون کار میشود و باید به دنبال شغلی بر اساس توانایی  های خود باشد یا مهارتی برای کار کردن بیاموزد.
دریافت تابعیت آلمان بین 6 تا 8 سال به طول می انجامد.

آلمان
آلمان

3- نروژ

زمان رسیدگی به پرونده پناهندگی در این کشور حداکثر 3 سال است. پناهجو  6 تا 9 ماه پس از قبول درخواست پناهندگی اش،  مشمول قانون کار میشود و باید به دنبال شغلی برای خود بگردد. پروسه های تابعیت در این کشور متفاوتند و از 3 تا 7 باید برای دریافت پاسپورت صبر کرد.
به پناهجو که ساکن کمپ است بین 400 تا 500 دلار در ماه کمک مالی میشود و این مبلغ بعد از انتقال به خانه اش تا زمان یافتن کار مناسب بین 1300 تا 1600 دلار خواهد بود.

نروژ
نروژ
+ نوشته شده توسط Turkey-tour در سه شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲:۳۴ بعد از ظهر، ۹۸ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha