تبلیغات

کاخ دولما باغچه | Dolmabahce Palace | استانبول

کاخ دولما باغچه یکی از جاذبه های گردشگری قدیمی شهر استانبول می باشد. کاخ دولما باغچه یکی از دیدنی ترین کاخ های تاریخی است که در استانبول محل عبور و مرور و تردد توریست های بسیار زیادی شده است. این کاخ 600 متری در ساحل اروپایی تنگه بسفر قرارگرفته است. قسمت بیرونی این کاخ توسط سلطان عبدالمجید اول در اواسط قرن 19 میلادی ساخته شد. وجود سالن بزرگ در این کاخ با 56 ستون داخل آن و چلچراغ شکیل و با وزن حدود 5 تن با 750 لامپ موجود در آن چشم هر بیننده ای را خیره می کند. در زمانهای گذشته جهت خوشایند ساکنین این کاخ پرندگان مختلف از اقساط نقاط جهان گردآوری و نگهداری می شده است. موسس جمهوری ترکیه (آتاتورک) در این کاخ در تاریخ 10 نوامبر 1938 دیده از جهان فرو بست. اگر نگاهی به ساعت های نصب شده در این کاخ کنید همه روی نه و پنج دقیقه ثابت اند و دلیلش هم این است که در سال هزار و نهصد و سی و هشت موسس جمهوری ترکیه در ده نوامبر در این وقت وفات یافته است. (این کاخ همه روزه به استثناء روزهای دوشنبه و پنج شنبه جهت بازدید همگان باز می باشد). مسافران و گردشگران تور ترکیه و تور استانبول در هنگام بازدید از این کاخ برای حفظ تمیزی آن ، باید کفش های نایلونی آبی رنگی را به پا کنند.

در کاخ دولما باغچه استانبول تورهای داخلی انجام می شود که راهنمایانی آن را اداره می کنند و فضای کاخ دولما باغچه و تاریخچه ی کوتاهی را در اختیار شما می گذارند. این تور ها به طور متوسط هر ۲۵ دقیقه یکبار انجام می شوند و اگر شلوغ باشد هر ۵ دقیقه یک بار. برای دیدن از این کاخ باید حدود ۲ ساعت وقت بگذارید.

علاوه بر این کاخ ۴ مکان دیدنی در استانبول وجود دارد که جز جاذبه های گردشگری استانبول بوده و هر بازدید کننده و توریستی از آن دیدن می کند. پیشنهاد می شود شما هم در سفر به استانبول حتما از آنها دیدن نمایید.

+ نوشته شده توسط Turkey-tour در یکشنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۴:۱۹ بعد از ظهر، ۸۸ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha